Chci vlastní terasu Twinson

Kámen, dřevo, nebo dřevoplast? Srovnání terasových materiálů

Kámen, dřevo, nebo dřevoplast? Srovnání terasových materiálů

Uvažujete o nové terase, ale nemáte představu, kolik stojí? Navíc váháte, jaký materiál je pro vaši terasu ten nejvhodnější? Pro příznivce tradičních přírodních materiálů i moderních technologií přinášíme ty nejpodstatnější informace.

Váháte, zda terasu ze dřeva, kamene či dřevoplastu?

Dřevo je přírodní materiál, který je nádherný, ale jeho údržba patří mezi nejnáročnější a jeho životnost je oproti ostatním materiálům podstatně kratší. O dřevo je nutné se pravidelně (každoročně) starat, ošetřovat ho přípravky proti dřevokaznému hmyzu a hnilobě, natírat ho pro zvýšení jeho odolnosti vůči vlivům počasí, atd.

Kámen je další přírodní materiál, který vydrží dlouho a vypadá přirozeně. Pokládka takové terasy je však náročnější. Ani kamenným terasám neprospívá vlhké prostředí, tvoří se na nich mech a usazuje se na nich více špíny, kterou nelze jen tak lehce odstranit.

WPC je v ideálním případě směs dřevěných pilin a kvalitního PVC. Vzhled kompozitu působí autenticky a dokonale jako dřevo. Výhodou dřevoplastových teras je jejich bezúdržbovost, odolnost proti působení počasí, uživatelský komfort a dlouhotrvající, bezvadný vzhled se zárukou až 25 let. Pozor si však musíte dát na to, abyste si vybrali kvalitní materiál, který se po dvou letech nezačne kroutit nebo praskat. U materiálu Twinson, který se vyrábí v Belgii, je jistota kvalitních surovin i zpracování, oproti levnějším materiálům vydrží ve výborné kondici dlouhá léta, proto na něj jeho výrobce (Deceuninck) dává záruku 25 let

Jaké jsou ceny a čemu věnovat pozornost?

Ceny dřevěných teras se pohybují od 1 600 Kč do cca 2 500 Kč za m2 materiálu (bez dalších nákladů na údržbu). Kamennou terasu v závislosti na typu kamene seženete za 1 600 Kč až 3 100 Kč za m2. Ceny našich dřevoplastových teras Twinson se pohybují od 2 000 Kč za m2 bez DPH (včetně podkladového roštu a veškerého spojovacího materiálu). Využití je možné pro terasy, zahradní pěšinky, pódia, dvorky. Bez obav ho můžete použít kolem zahradních jezírek nebo bazénů, zvládne i stálý kontakt s vodou. Cena je sice nepatrně vyšší než u dřevěné terasy, ale ušetřený čas a finance vynaložené na oleje či laky, se vám vrátí.

1_drevena-terasa_ilustracni-min.jpg 3_terasa-z-materialu-Twinson-u-bazenu-min.jpg 2_Kamenna-terasa_ilustracni-min.jpg